Klapa przeciwpożarowa motylkowa BFDC

Klapa przeciwpożarowa motylkowa BFDC

Klapy przeciwpożarowe BFDC przeznaczone do montażu w instalacjach wentylacyjnych jako przegrody odcinające. W związku z tym, ich zadaniem jest oddzielanie strefy objętej pożarem od reszty budynku.

Zastosowanie i sposób działania

Ten rodzaj klapy przeciwpożarowej, tj. klapa przeciwpożarowa motylkowa, świetnie sprawdzi się przy małych średnicach. Ponadto, przegroda klapy BFDC składa się z dwóch półokręgów, które połączone są wyzwalaczem termicznym. W środku znajduje się uszczelnienie, które zabezpiecza przed przedostawaniem się dymu. Ponadto, przegroda klapy przeciwpożarowej wyściełana jest specjalnym materiałem, który w razie pożaru, zwiększa swoją objętość. Tym samym, jednocześnie uszczelnia kanał wentylacyjny i blokuje przedostawanie się dymu do części nieobjętych pożarem. Poza powyższymi funkcjami, ogromną zaletą jest wyzwalacz termiczny aktywowany automatycznie, kiedy temperatura w kanale wentylacyjnym osiągnie 72 stopnie.

Montaż

Urządzenie możemy ustawić w dowolnej pozycji w kanale wentylacyjnym. Funkcjonowanie klapy nie zależy od kierunku przepływu powietrza. Dodatkowo, klapa przeciwpożarowa odpowiednia jest do pomieszczeń, w których powietrze jest zanieczyszczone.

Materiały i budowa

Produkt służy do instalacji w przegrodach między strefami pożarowymi. Klapa przeciwpożarowa składa się z obudowy, przegrody i mechanizmu wyzwalającego.

Obudowa urządzenia zbudowana z wysokiej jakości blachy stalowej, przegroda ze specjalnego materiału izolacyjnego, a oś przegrody i mechanizm zwalniający wykonane są ze stali nierdzewnej. Ponadto, łożyska mosiężne i uszczelki składają się z poliuretanu i elastomeru.

BEZPIECZEŃSTWO I ESTETYKA:

  • 2 GODZINNA ODPORNOŚĆ OGNIOWA
  • CE –zgodnie z klasyfikacją PN-EN 15650: 2010
  • Deklaracja właściwości użytkowych zgodna z Anex III do regulacji No 305/2011.
  • Automatyczny wyzwalacz termiczny (72°C)
  • Wysokiej jakości materiały: blacha stalowa I stal nierdzewna
  • Estetyczny design
  • Łatwy montaż
  • Dostępna wersja z zaworem (BFDC-V) i bez

Klapy instalujemy zgodnie z instrukcją montażu, którą można znaleźć w załączonej dokumentacji.

Pliki do pobrania

pdf Karta katalogowa klap p.poż. okrągłych BFDC

 

O Nas

AirIDEA Polska Sp. z o.o. jest przedstawicielem chorwackiej spółki Klimaoprema d.d. - wiodącego producenta urządzeń do systemów klimatyzacji, wentylacji i pomieszczeń czystych.

Regulamin Sprzedaży

Gdzie jesteśmy

AirIDEA POLSKA SP. Z O.O.
Warszawska 44
06-100 Pułtusk

Kontakty handlowe

tel. 500 391 600
tel. 23 692 07 47
Email: biuro@airidea.pl

Serwis

tel. 602 748 538
Email: serwis@airidea.pl