Kratka wentylacyjna NRA

Kratka wentylacyjna NRA z wysokiej jakości profili aluminiowych.

Produkt do instalacji w pomieszczeniach o wilgotności do 70%. Świetnie sprawdzi się w instalacjach nisko i średniociśnieniowych.  Instalacja kratek wentylacyjnych NRA ma na celu usprawnienie nawiewu i wywiewu powietrza w pomieszczeniach zamkniętych.

Budowa

Środkowa część kratki wentylacyjnej NRA, podobnie jak ramka, wykonana z wysokiej jakości profilu aluminiowego. Konstrukcja kratek NRA składa się z jednego rzędu stałych poziomych kierownic, które można dowolnie odłączać od ramki. Z kolei kierownice wykonane są w sposób, który pozwala na kształtowanie przepływu powietrza.

Produkt przeznaczony do montażu w podłodze. Jest odporny na duże obciążenia. Ponadto, kratkę wentylacyjną instalujemy za pomocą widocznych śrub, w wytłaczanych otworach w ramce lub bez widocznych śrub z mocowaniem wciskowym przy użyciu dodatkowej ramki montażowej. Poza tym, w razie potrzeby, wnętrze kratki możemy odłączyć od ramki.

Kratka wentylacyjna perforowana NRA – jak działa?

System wentylacyjny bazuje na regulacji przepływu powietrza przy użyciu przepustnicy przeciwbieżnej. Dlatego można dowolnie ustawiać przepływ powietrza od czoła.  Oznacza to według własnych preferencji i bez konieczności demontażu kratki wentylacyjnej lub przy użyciu przepustnicy jednopłaszczyznowej na wlocie do skrzynki rozprężnej.

Produkt wykończony jest powłoką lakierniczą proszkową białą RAL 9010. W związku z tym Kratka będzie znakomicie pasować do przestrzeni i stylu podłogi.

Wentylacja pomieszczeń

Odpowiednia wentylacja to podstawa we wszystkich wnętrzach. Szczególnie osoby, które posiadają w domu zwierzęta, jak psy, czy koty, powinny zwrócić na to uwagę. Brak przepływu powietrza i odpowiedniej cyrkulacji sprawia, że oddychamy zanieczyszczonym powietrzem. W efekcie, może to spowodować dyskomfort i problemy ze zdrowiem, jak alergie, trudności z oddychaniem, czy migreny. Ponadto, jeśli w pomieszczeniu zamkniętym nie jest zainstalowana wentylacja, zwiększona wilgotność powietrza może wywołać pojawienie się grzybów i pleśni. Ponadto, poza kwestią estetyczną i koniecznością renowacji i odświeżenia ścian, grzyby i pleśń w domu są niezwykle niebezpieczne dla zdrowia naszego układu oddechowego.

Dlaczego wentylacja w pomieszczeniach jest tak ważna?

Jeśli powietrze w pomieszczeniach nie podlega wentylacji, jego jakość znacznie spada, co powoduje wzrost wilgotności, pojawianie się grzybów, odór, a także finalnie dyskomfort domowników i nierzadko problemy ze zdrowiem.

O Nas

AirIDEA Polska Sp. z o.o. jest przedstawicielem chorwackiej spółki Klimaoprema d.d. - wiodącego producenta urządzeń do systemów klimatyzacji, wentylacji i pomieszczeń czystych.

Regulamin Sprzedaży

Gdzie jesteśmy

AirIDEA POLSKA SP. Z O.O.
Warszawska 44
06-100 Pułtusk

Kontakty handlowe

tel. 500 391 600
tel. 23 692 07 47
Email: biuro@airidea.pl

Serwis

tel. 602 748 538
Email: serwis@airidea.pl