Nawiewniki szczelinowe – które wybrać?

Wentylacja jest jednym z najważniejszych systemów w obecnym budownictwie. W przypadku nieprawidłowo działającej instalacji cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach zamkniętych, wyłącznie kwestią czasu jest wystąpienie wilgoci, która umożliwia rozwój grzybów na ścianach i sufitach, a co za tym idzie ma charakter chorobotwórczy.

Znaczenie posiadania odpowiedniego systemu wentylacji

Poza tym obecność nieświeżego, wręcz stęchłego powietrza, istotnie pogarsza samopoczucie osób przebywających w takim pomieszczeniu, powodując ponadto bóle głowy, a nawet nudności. Dlatego też planując inwestycję budowlaną, koniecznym jest zadbanie o poprawne zaprojektowanie skutecznej i efektywnej wentylacji. Nie można również zapominać o aspekcie estetycznym – praktycznie jedynym elementem systemu wentylacji w pomieszczeniach zamkniętych, który jest widoczny na co dzień, jest nawiewnik. Dlatego też w niniejszym artykule przedstawione zostaną rodzaje nawiewników szczelinowych oraz instrukcja jak wybrać nawiewnik do konkretnego pomieszczenia.

 

Nawiewniki ekskluzywne gipsowe Klimaoprema Polska

Nawiewniki – oferta

W ofercie firmy Klimaoprema znajdują się następujące rodzaje nawiewników: typowe nawiewniki szczelinowe, nawiewniki gipsowe, nawiewniki bezramkowe, nawiewniki sufitowe, nawiewniki podłogowe. Pierwsze z wymienionych – nawiewniki szczelinowe – w zasadzie można montować w każdym pomieszczeniu, zarówno na ścianach, jak i na suficie. W ofercie można znaleźć nawiewniki szczelinowe z trójkątną, okrągłą lub płaską kierownicą powietrza. Oba umożliwiają w zasadzie dowolne ustawienie strumienia powietrza dostającego się do wnętrza pomieszczenia. Powyżej wymieniony rodzaj jest zasadniczo podstawowy – nada się do każdego pomieszczenia.

Nawiewniki gipsowe

W następnej kolejności wymieniono nawiewniki gipsowe. Ich konstrukcja powoduje, że po zamontowaniu są praktycznie niewidoczne i niejako zlewają się ze ścianą lub sufitem. Taki efekt jest możliwy dlatego, że produkt wykonany został z wysokiej jakości masy gipsowej. Na życzenie klienta, możliwym jest wyprodukowanie nawiewnika gipsowego w dowolnym kolorze. Jednocześnie, tak jak model podstawowy, możliwe jest dowolne ustawienie strumienia wdmuchiwanego do pomieszczenia powietrza.

Nawiewniki bezramkowe

Kolejnym rodzajem, który znajduje się w ofercie firmy Klimaoprema, jest nawiewnik bezramkowy, który również składa się z masy gipsowej. Podobnie i w tym przypadku istnieje możliwość wyprodukowania go w dowolnym kolorze i dodatkowo w dowolnym kształcie. Aczkolwiek zazwyczaj montuje się kwadratowe lub okrągłe. Ich specyfikacja pozwala na wybór kierunku wtłaczanego powietrza.

Nawiewniki ekskluzywne gipsowe Klimaoprema Polska

Nawiewniki sufitowe

Przedostatnim rodzajem nawiewników jest typowo nawiewnik sufitowy. Jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony przede wszystkim do montażu na sufitach. Przy czym również i w tym przypadku jego konstrukcja umożliwia w zasadzie dowolny wybór kierunku powietrza.

Nawiewniki podłogowe

Ostatnim z rodzajów nawiewników szczelinowych są nawiewniki podłogowe. Są one ciekawą alternatywą dla bardziej wymagających klientów, którzy nie lubią konwencjonalnych i powtarzanych przez wszystkich rozwiązań. Nawiewniki podłogowe składają się z materiału odpornego na ciężar, dzięki czemu z pewnością nie będą się odkształcać po położeniu na nich nawet niezwykle ciężkich przedmiotów. Nawiewniki podłogowe wyposażone są w pionowe dysze, które wtłaczają osuszone powietrze z dołu do góry pomieszczenia. Z racji na swoją wytrzymałość, znajdą zastosowanie nawet w budynkach użyteczności publicznej, takich jak galerie handlowe, muzea, czy też szpitale, w których wymagana jest skuteczna i bezbłędnie działająca cyrkulacja powietrza.

Powyżej wymieniono dostępne w ofercie firmy Klimaoprema rodzaje nawiewników szczelinowych, które są jedynym widocznym elementem systemu wentylacji. Stąd warto zainwestować w wysokiej jakości nawiewniki, które posłużą przez długie lata. Ponadto, zasadnym jest wskazanie, iż obecnie można wybrać nawiewniki w dowolnych kolorach i konfiguracji, przez co z pewnością każdy, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie. Dlatego też serdecznie zachęcamy do kontaktu z firma Klimaoprema – nasi pracownicy służą pomocą, oferując każdemu swoje doświadczenie i umiejętności.

Tagi:, , ,

O Nas

AirIDEA Polska Sp. z o.o. jest przedstawicielem chorwackiej spółki Klimaoprema d.d. - wiodącego producenta urządzeń do systemów klimatyzacji, wentylacji i pomieszczeń czystych.

Regulamin Sprzedaży

Gdzie jesteśmy

AirIDEA POLSKA SP. Z O.O.
Warszawska 44
06-100 Pułtusk

Kontakty handlowe

tel. 500 391 600
tel. 23 692 07 47
Email: biuro@airidea.pl

Serwis

tel. 602 748 538
Email: serwis@airidea.pl