Nawiewniki szczelinowe a aranżacja wnętrz

System wentylacyjny z całą pewnością stanowi jedną z najważniejszych instalacji w budynkach, w tym w domach jednorodzinnych. Od jego skutecznego i efektywnego działania zależy, czy w pomieszczeniach nie będzie zalegać wilgoć. Ta z kolei – w braku cyrkulacji powietrza – przyczynia się do namnażania się bakterii, grzybów i innych negatywnie oddziałujących na zdrowie mieszkańców mikroorganizmów.

Znaczenie odpowiedniej wentylacji w domu

Poza negatywnym wpływem na samopoczucie, nie można zapominać o aspekcie czysto estetycznym – pojawiający się na ścianach, bądź też sufitach, grzyb, nie wygląda najlepiej, a jego usunięcie nie należy do najłatwiejszych. Powyżej wymienione skutki braku skutecznej wentylacji, stanowią co najwyżej wierzchołek góry lodowej problemów, które z tym zagadnieniem się wiążą. Z tego względu, wręcz koniecznym jest zadbanie o instalację cyrkulacji powietrza już na etapie projektowania wymarzonego domu lub mieszkania. Pozwoli to na uniknięcie konieczności dokonywania modyfikacji już istniejącej instalacji, co jest niezwykle czasochłonne oraz drogie.

Nawiewniki ekskluzywne gipsowe Klimaoprema Polska

 

Nawiewniki szczelinowe

Praktycznie jedynym widocznym dla domownika elementem systemu wentylacyjnego są nawiewniki szczelinowe, nazywane zamiennie kratkami wentylacyjnymi. Wbrew powszechnemu przekonaniu, obecnie stosowne nawiewniki nijak się mają do pierwotnych, topornie wyglądających kratek. W dzisiejszych czasach istnieją możliwości techniczne do produkowania nawiewników praktycznie w dowolnych kształtach i kolorach.

Nawiewniki szczelinowe AirIdea

Dla przykładu, w ofercie marki Airidea znaleźć można między innymi następujące rodzaje: nawiewniki gipsowe, sufitowe oraz podłogowe. Co oczywiste, rozróżnienie na nawiewniki sufitowe i nawiewniki podłogowe zależy od miejsca ich montażu. Pochylić jednak się trzeba nad kratkami wentylacyjnymi gipsowymi. Wykonane ze specjalnej masy gipsowej, która cechuje się wręcz niespotykaną trwałością i plastycznością. Stąd nawiewniki gipsowe mogą przybrać w zasadzie dowolny kształt i rozmiar. Standardowo są malowane odporną na brud i ścieranie farbą koloru białego. Natomiast nie ma żadnych przeciwwskazań, aby na życzenie klienta, kratka została pomalowana w zasadzie na dowolny kolor.

Kratki wentylacyjne

Co niezwykle istotne, kratki gipsowe są dostępne również w różnych wzorach i fakturach. To z pewnością pozwoli nawet najbardziej wymagającemu estecie na wybranie odpowiedniego dla danego pomieszczenia rozwiązania. Takiego, które na długie lata będzie cieszyć oko wszystkich w nim przebywających. Nie można również zapomnieć o tym, że masa gipsowa, która jest niezwykle plastycznym materiałem, nie koniecznie musi przybrać formę rzucającą się w oczy.

W związku z tym, nawiewnik może pozostawać w ukryciu, nadal spełniając swoją najważniejszą funkcję. Kratki Airidea zapewniają niezwykle wydajną cyrkulację powietrza. Jest tak dzięki ruchomym dyszom nawiewowym, które umożliwiają w zasadzie dowolne ustawienie kierunku strumienia wdmuchiwanego do pomieszczenia powietrza. Nawiewniki gipsowe są również uniwersalne jeżeli chodzi o miejsce ich montażu – mogą się znajdować zarówno na suficie, jak i na ścianie.

 

Nawiewniki ekskluzywne gipsowe Klimaoprema Polska

W celu podsumowania, uzasadnioną jest krótka konkluzja, iż nawiewniki gipsowe oferowane przez firmę Airidea, cechują się praktycznie nieograniczoną wielozadaniowością i uniwersalnością. Sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach narażonych na wilgoć, takich jak kuchnie lub łazienki, jak i zwykłych sypialniach i salonach. Co istotniejsze, można wybrać kształt odpowiedni również do budynków użyteczności publicznej, takich jak kina, teatry, czy też muzea i galerie sztuki. Praktycznie w każdym miejscu spełnią swoją rolę. Będą cieszyć oczy oraz skutecznie i efektywnie wentylować daną przestrzeń. Dlatego też niezwykle gorąco zachęcamy do odwiedzenia Airidea. Nasi wykwalifikowani, pełni pasji pracownicy, z pewnością pomogą każdemu w doborze odpowiednich, pasujących do wystroju wnętrza elementów systemu wentylacji.

 

Tagi:, , , , ,

O Nas

AirIDEA Polska Sp. z o.o. jest przedstawicielem chorwackiej spółki Klimaoprema d.d. - wiodącego producenta urządzeń do systemów klimatyzacji, wentylacji i pomieszczeń czystych.

Regulamin Sprzedaży

Gdzie jesteśmy

AirIDEA POLSKA SP. Z O.O.
Warszawska 44
06-100 Pułtusk

Kontakty handlowe

tel. 500 391 600
tel. 23 692 07 47
Email: biuro@airidea.pl

Serwis

tel. 602 748 538
Email: serwis@airidea.pl