Nawiewniki szczelinowe – największe zalety

Nawiewniki szczelinowe – wszystko, co musisz wiedzieć. Jednym z najważniejszych systemów w każdym domy jest ten, który zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza. Wentylacja musi być na tyle skuteczna, żeby być w stanie dostarczyć odpowiednią ilość świeżego powietrza oraz jednocześnie pozbyć się z wnętrza wilgoci, wszelkich wirusów, bakterii, a nawet alergenów. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że w szczególności za wilgotne powietrze sprzyja powstawaniu pleśni na ścianach i sufitach, które są niezwykle szkodliwe dla zdrowia domowników. Ponadto ciężko się ich pozbyć. Dlatego też lepiej i taniej jest zainwestować w skuteczną wentylację, niż później usuwać skutki braku jej sprawnego działania. W obecnych czasach dominuje system wentylacji mechanicznej, w którym jedynym widocznym elementem są nawiewniki lub kratki wentylacyjne. Właśnie na nich skupimy się w niniejszym artykule, wyjaśniając, jakie są ich największe zalety. Mamy wielką nadzieję, że ta lektora pomoże każdemu zainteresowanemu podjąć właściwy wybór i zaopatrzyć się te produkty!

Skuteczność wentylacji

Nawiewniki szczelinowe, zapewniają praktycznie najlepszą skuteczność wentylacji pomieszczeń. Ich konstrukcja umożliwiająca między innymi regulację dysz nawiewowych, umożliwiają praktycznie dowolne ustawienie wdmuchiwanego powietrza. Dlatego też nie wystąpi sytuacja, w której odczujemy nieprzyjemny podmuch przykładowo skierowany bezpośrednio w kierunku łóżka, czy też kanapy. Jednocześnie posiadają możliwość regulacji przepustowości, co pomocne może się okazać w szczególności w okresie zimy, kiedy dość często dochodzi do zjawiska tak zwanego odwróconego ciągu (zimne powietrze z zewnątrz jest wpychane do pomieszczeń z powodu różnicy ciśnień). Warto pamiętać, że efektywna cyrkulacja powietrza, w szczególności system wentylacji mechanicznej, pomaga zaoszczędzić niemało pieniędzy na ogrzewaniu. Nie ma bowiem konieczności otwierania okien ani drzwi w celu wywietrzenia, co zapobiega utratom cennego ciepła. Jednocześnie niweluje występowanie przeciągów.

Nawiewniki ekskluzywne gipsowe Klimaoprema Polska

Wygląd i dekoracja wnętrz

Z całą pewnością każdy nie raz widział przeciętną kratkę wentylacyjną lub zwykły nawiewnik. W pełni uzasadnioną jest teza, że nie budzą one jakichś wyrafinowanych skojarzeń i odczuć. Ot zwykły kwadrat lub prostokąt, najczęściej w dość często występującym szarym kolorze. Zmiana postrzegania tych elementów z pewnością nastąpi po zapoznaniu się z katalogiem prezentującym najnowocześniejsze nawiewniki gipsowe. Stanowią one same w sobie dzieła sztuki, które niejako dopełnią każde – zarówno eleganckie, jak i loftowe wnętrze. Coraz częściej zresztą te rozwiązania wybierane są przez projektantów wnętrz, którzy będąc na bieżąco ze wszelkimi nowinkami technicznymi, doskonale zdają sobie sprawę, że w końcu kratka, to nie tylko zwykł przedmiot, ale pełnoprawny element nadający pomieszczeniu charakteru. Dodać jeszcze trzeba, że nawiewniki dostępne są w praktycznie dowolnych kolorach, dlatego też z pewnością będą pasować do każdego pomieszczenia. Dodatkowo, te gipsowe można malować, także nie ma konieczności ich wymieniania przy każdym remoncie.

Odporność na brud i zniszczenia

Niezależnie od tego, jaki rodzaj kratki zostanie wybrany – czy to  zwykły nawiewnik szczelinowy, czy też wariant z gipsu – produkty te są wyjątkowo odporne na wszelkie zanieczyszczenia. W celu przywrócenia im pierwotnego blasku, wystarczy je przetrzeć wilgotną ściereczką, nawet bez korzystania ze środków chemicznych. Jednocześnie konstrukcja z wysokogatunkowego aluminium zapobiega zniszczeniu i zniekształceniu. Zasadnym jest również wskazanie, że w żadnym wypadku nawiewniki gipsowe nie są szczególnie narażone na wszelkie usterki i wady – wykonane są z najwyższej jakości masy gipsowej, która co prawda jest plastyczna, ale po zastygnięciu praktycznie jest niezniszczalna.

Nawiewniki ekskluzywne gipsowe Klimaoprema Polska

Podsumowanie

W celu podsumowania, zasadnym jest powtórzenie najważniejszych twierdzeń, które zostały wskazane powyżej. Przede wszystkim nawiewniki szczelinowe zapewniają najwyższą skuteczność i efektywność wentylacji powietrza. Umożliwiają również bezproblemowe działanie bez jakichkolwiek usterek przez długie lata. Wybierając w szczególności elementy systemu cyrkulacji powietrza do pomieszczeń specjalnych… takich jak galerie sztuki, muzea, teatry i tym podobnych. Warto rozważyć montaż produktu gipsowego, który sam w sobie pięknie wygląda. Te eleganckie nawiewniki są w stanie nadać wnętrzu gustownego szyku. W celu uzyskania lepszych i bardziej fachowych informacji w przedmiocie analizowanej kwestii, gorąco zachęcamy do kontaktu z pracownikami firmy Klimaoprema. Z pewnością udzielimy pomocnych rad, które doprowadzą do dokonania wyboru odpowiednich elementów systemu wentylacyjnego.

Tagi:, , , , ,

O Nas

AirIDEA Polska Sp. z o.o. jest przedstawicielem chorwackiej spółki Klimaoprema d.d. - wiodącego producenta urządzeń do systemów klimatyzacji, wentylacji i pomieszczeń czystych.

Regulamin Sprzedaży

Gdzie jesteśmy

AirIDEA POLSKA SP. Z O.O.
Warszawska 44
06-100 Pułtusk

Kontakty handlowe

tel. 500 391 600
tel. 23 692 07 47
Email: biuro@airidea.pl

Serwis

tel. 602 748 538
Email: serwis@airidea.pl