Nawiewniki ekskluzywne gipsowe Klimaoprema Polska

Dlaczego warto wybrać nawiewniki szczelinowe AirIdea

Dlaczego warto wybrać nawiewniki szczelinowe Airidea? System wentylacji stanowi jedną z najważniejszych instalacji w każdym budynku. Od jego sprawnego i efektywnego działania zależy, czy w przyszłości wystąpią poważne problemy z zalegającą w pomieszczeniach wilgocią. Powszechnie zaś wiadomym jest, że zbyt wysoka wilgotność powietrza może powodować powstawanie grzybów na ścianach i sufitach, przez co niewątpliwie wywiera negatywny wpływ na zdrowie domowników.

System wentylacji stanowi jedną z najważniejszych instalacji w każdym budynku. Od jego sprawnego i efektywnego działania zależy, czy w przyszłości wystąpią poważne problemy z zalegającą w pomieszczeniach wilgocią. Powszechnie zaś wiadomym jest, że zbyt wysoka wilgotność powietrza może powodować powstawanie grzybów na ścianach i sufitach, przez co niewątpliwie wywiera negatywny wpływ na zdrowie domowników. Ponadto zasadnym jest wskazanie, iż w zalegającym w niewietrzonym pomieszczeniu powietrzu występuje niezwykle liczna ilość bakterii, wirusów i alergenów. To z kolei oczywiście również nie pozostaje bez wpływu dla zdrowia. Najczęściej obecnie stosowany system wentylacji mechanicznej instalujemy w taki sposób, że widocznymi dla oka są wyłącznie nawiewniki, które montujemy na ścianach, sufitach, a nawet na podłogach. W niniejszym artykule przedstawimy 5 powodów, dlaczego warto wybrać nawiewniki szczelinowe firmy Airidea.

Nawiewniki ekskluzywne gipsowe Klimaoprema PolskaNawiewniki szczelinowe AirIdea

Na początek warto przypomnieć, iż nawiewniki szczelinowe są zamiennikami powszechnie znanych kratek wentylacyjnych. Firma Airidea oferuje wybór spośród praktycznie niezliczonych rodzajów i kombinacji nawiewników szczelinowych, które generalnie dzielą się na następujące grupy: nawiewniki gipsowe, nawiewniki bezramkowe, nawiewniki podłogowe oraz nawiewniki sufitowe. Pierwsze niewątpliwie przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym estetom, którzy w pierwszej kolejności przywiązują wagę na wyglądzie danego rozwiązania. Nawiewniki gipsowe praktycznie zlewają się z powierzchnią, na której się znajdują i jednocześnie tworzą ciekawy wzór.

Wersja bezramkowa – podobnie jak gipsowa – wykonana ze specjalnej masy gipsowej. Jest to niejako jeszcze bardziej „niewidoczna” wersja nawiewnika gipsowego. Trzeci z wymienionych rodzajów, jak sama zresztą nazwa wskazuje, przeznaczony do montażu w podłodze. Jest to jednocześnie jedyna wersja nawiewnika, która nie ma ruchomej dyszy powietrza – w tym przypadku, wydmuchuje powietrze pionowo ku górze. Nawiewniki sufitowe natomiast służą do montażu na sufitach. Wszystkie rodzaje nawiewników wykonane zostały z trwałego materiału – istnieje możliwość wyboru różnych kształtów oraz kolorów. Ponadto wszystkie posiadają dysze dalekiego zasięgu, które niezwykle skutecznie rozprowadzają powietrze nawet po dużych pomieszczeniach.

 

Nawiewniki ekskluzywne gipsowe Klimaoprema Polska

Dlaczego nawiewniki szczelinowe AirIdea?

Wyliczenie pięciu zalet nawiewników szczelinowych produkowanych i dystrybuowanych przez firmę Airidea zacząć należy od ich wytrzymałości. Są bowiem wykonane z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów, dzięki którym z pewnością posłużą wiele, wiele lat. Bardziej prawdopodobne jest, że ich wymiana wiązać się będzie z chęcią zmiany aranżacji wnętrza, niż będzie wynikać z ich zniszczenia. Drugą zaletą nawiewników szczelinowych jest możliwość wyboru praktycznie dowolnego kształtu i koloru. Jest to z pewnością duży plus szczególnie dla osób, dla których estetyka jest istotna. Jednocześnie wspomniana możliwość personalizacji umożliwia tworzenie ciekawych wzorów. Te z kolei spowodują, że nawiewniki nie będą pełnić wyłącznie funkcji wymiany powietrza, ale również będą cieszyć oko.

Trzecim powodem, dla którego warto wybrać produkty oferowane przez firmę Airidea, jest fakt, że dzięki ruchomym dyszom dalekiego zasięgu, cyrkulacja powietrza jest niezwykle efektywna i skuteczna. Co za tym idzie, w pomieszczeniu nie będzie zalegać wilgoć, a wraz z nią bakterie, wirusy i alergeny. Powietrze będzie praktycznie stale wymieniane na świeże, co z pewnością poprawi również samopoczucie domowników. Czwartym plusem, o którym warto wspomnieć, jest zakres zastosowania nawiewników szczelinowych. Zdadzą rezultat nie tylko w domach jednorodzinnych i innych lokalach mieszkalnych.  Bez problemu znajdą zastosowanie również w budynkach użyteczności publicznej, takich jak szkoły, galerie, lokale gastronomiczne i inne. Ostatnią zaletą, która nie odnosi się bezpośrednio do nawiewników, jest sam producent, czyli firma Airidea. Jej doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy z pewnością pomogą dokonać wyboru spośród setek rodzajów nawiewników oraz udzielą wszelkich porad mających na celu zaprojektowanie i wykonanie skutecznej wentylacji w każdym budynku.

Podsumowując, obecnie stosowane nawiewniki szczelinowe są bez cienia wątpliwości znakomitym rozwiązaniem wentylacyjnym. Pozwalają na szybszą i skuteczniejszą wymianę powietrza i jednocześnie stanowią element wystroju wnętrza. Dlatego też gorąco zapraszamy do kontaktu z pracownikami firmy Airidea już dzisiaj, w celu wybrania odpowiednich nawiewników szczelinowych.

 

Tagi:, , , , , , ,

O Nas

AirIDEA Polska Sp. z o.o. jest przedstawicielem chorwackiej spółki Klimaoprema d.d. - wiodącego producenta urządzeń do systemów klimatyzacji, wentylacji i pomieszczeń czystych.

Regulamin Sprzedaży

Gdzie jesteśmy

AirIDEA POLSKA SP. Z O.O.
Warszawska 44
06-100 Pułtusk

Kontakty handlowe

tel. 500 391 600
tel. 23 692 07 47
Email: biuro@airidea.pl

Serwis

tel. 602 748 538
Email: serwis@airidea.pl