Nawiewniki szczelinowe SZ30 SZ50

Nowoczesne systemy wentylacyjne – Nawiewniki Szczelinowe SZ30 SZ50 z trójkątną kierownicą powietrza

Nawiewniki szczelinowe SZ30 SZ50 reprezentują niezwykle efektywne systemy wentylacyjne. Umożliwiają praktyczne i wygodne kierowanie nawiewu powietrza w różnych konfiguracjach. Znakomicie sprawdzą się jako rozwiązanie dla systemów wentylacji o zmiennej wydajności. Można je montować na ścianach i na suficie.

Nawiewniki te wykonane są z wysokiej jakości profilu aluminiowego. Wewnątrz każdej szczeliny nawiewnik sz posiada zamontowane trójkątne aluminiowe kierownice powietrza. Znajdują się one na wsporniku wykonanym z tworzywa. Umożliwiają one oddzielną regulację dla każdej szczeliny w nawiewniku:

1 – przepływ poziomy prawy*
2 – przepływ poziomy lewy*
3 – przepływ pionowy
4 – przepływ zamknięty

* z efektem Coanda

Nawiewnik szczelinowy SZ30 SZ50 – konstrukcja

Nawiewniki szczelinowe SZ charakteryzuje idealny opływowy kształt kierownic. W efekcie gwarantuje to bardzo niską stratę ciśnienia, zarówno podczas grzania jak i chłodzenia. Specjalna konstrukcja, jaką posiada nawiewnik szczelinowy, pozwala na sztywne osadzenie boku skrzynki rozprężnej i jej potrójne uszczelnienie.

Nawiewnik szczelinowy wyposażony jest w zaokrąglone wewnętrzne krawędzie od strony napływu powietrza. Dzięki temu nawiewniki pracują niezwykle cicho. Kierownice powietrza posiadają drobne nacięcia, co pozwala na manualną zmianę kierunku strumienia powietrza w żądaną stronę.

Nawiewniki szczelinowe mogą także być wyposażone w mikrosiłowniki, które skierują automatycznie strumień powietrza poziomo (chłodzenie) lub pionowo (grzanie). Zarówno nawiewnik, jak i kierownica mogą być wykonane z aluminium anodowanego lub pomalowane w dowolnym kolorze RAL.

Systemy wentylacyjne i instalacje wentylacyjne wykorzystujące nawiewniki szczelinowe charakteryzują się dużą wygodą. Rozwiązanie to pozwala użytkownikowi na oddzielną regulację każdej szczeliny. W efekcie umożliwia to łatwą zmianę kierunku nawiewanego powietrza.

Dlaczego warto zainstalować nawiewniki w swoich pomieszczeniach

Stale zmieniające się warunki budowlane, nowoczesna technologia i przede wszystkim ulepszona izolacyjność wpływają na to, że dzisiejsze domy i mieszkania pozbawione są jakiejkolwiek wentylacji grawitacyjnej. Niezwykle szczelne okna i drzwi blokują dostęp świeżego powietrza z zewnątrz, a co za tym idzie wewnątrz budynku nie ma cyrkulacji powietrza. Co zrobić w takim razie? Zainwestować w nowoczesne nawiewniki KlimaOprema i zadbać o odpowiednią wentylację w swoim domu.

Dlaczego odpowiednia wentylacja w pomieszczeniach jest tak ważna?

Jeśli powietrze w pomieszczeniach nie podlega wentylacji, jego jakość znacznie spada, co powoduje wzrost wilgotności, pojawianie się grzybów, odór, a także finalnie dyskomfort domowników i nierzadko problemy ze zdrowiem.

Pliki do pobrania

pdf Karta katalogowa SZ30 i SZ50
pdf Atest PZH SZ30 i SZ50
film Nawiewnik szczelinowy z nawiewem poziomym prawym
film Nawiewnik szczelinowy z nawiewem poziomym lewym
film Nawiewnik szczelinowy z nawiewem pionowym
film Nawiewnik szczelinowy z nawiewem obustronnym

O Nas

AirIDEA Polska Sp. z o.o. jest przedstawicielem chorwackiej spółki Klimaoprema d.d. - wiodącego producenta urządzeń do systemów klimatyzacji, wentylacji i pomieszczeń czystych.

Regulamin Sprzedaży

Gdzie jesteśmy

AirIDEA POLSKA SP. Z O.O.
Warszawska 44
06-100 Pułtusk

Kontakty handlowe

tel. 500 391 600
tel. 23 692 07 47
Email: biuro@airidea.pl

Serwis

tel. 602 748 538
Email: serwis@airidea.pl