Okap kuchenny

Okap kuchenny z filtrami cyklonowymi i indukcją
Okap kuchenny z filtrami labiryntowymi

Okapy kuchenne KlimaOprema wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, zgodnie z DIN 59382. Odpowiednia konstrukcja produktu umożliwia filtrację nawet do 95% powietrza w pomieszczeniu, w tym tłuszczu i innych zanieczyszczeń powstałych w wyniku gotowania.

Okap kuchenny – konstrukcja

Specjalnie opracowana budowa okapu umożliwia odpływ całego kondensatu z wewnętrznej powierzchni okapów i filtrów. Produkt pozwala na łatwą instalację łapacza tłuszczu i ognioodpornej siatki tłuszczowej, bez konieczności wprowadzania zmian konstrukcyjnych okapu. Ilości powietrza obliczane są z VDI 2052.

Okap kuchenny – jak działa?

Specjalne filtry cyklonowe wykorzystują siłę odśrodkową do filtracji cząstek tłuszczu ze skutecznością do aż 95%. W momencie, kiedy powietrze zanieczyszczone tłuszczem dostaje się do filtrów, napotyka na swojej drodze serię cyklonów. Cząsteczki tłuszczu w wirującym strumieniu mają zbyt dużą bezwładność, aby nadążyć za krzywą cykloniczną strumienia. W rezultacie cząsteczki uderzają w wewnętrzne ściany kanalików filtra i trwale do niego przylegają.

Jaki okap wybrać do kuchni?

W celu uzyskania pomocy w wyborze właściwego okapu oraz do obliczenia dokładnej wymaganej ilości powietrza wywiewanego i nawiewanego, prosimy skontaktować się z nami poprzez e-mail wraz z informacjami:

– jaką technologię kuchenną Państwo posiadają (specyfikacja urządzeń kuchennych)

– oraz rysunkiem pomieszczeń kuchennych (DWG lub inny)

Okap kuchenny – czy warto w niego inwestować?

Zastanawiają się Państwo, czy okap kuchenny jest konieczny w wyposażeniu kuchni? Poza redukcją nieprzyjemnych zapachów i filtracją zanieczyszczeń powstałych w wyniku gotowania i znajdujących się w powietrzu, zadaniem okapu kuchennego jest minimalizowanie ryzyka powstawania szkodliwych dla naszego zdrowia pleśni i grzybów. Brak odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniach jest więc nie tylko nieprzyjemny, ale też ma negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Największe zalety posiadania okapu w kuchni:

– redukcja nieprzyjemnych zapachów

– filtracja zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu, które powstały w wyniku gotowania

– ochrona przed powstawaniem bakterii, grzybów i pleśni

– troska o meble i ściany, które w wyniku dużej ilości tłuszczu mogą ulegać zniszczeniu

 

 

Pliki do pobrania

pdf Katalog okapów kuchennych typ NZK, NZR, NZP, NSK, NSR, NSP, NES, NEZ
pdf Katalog okapów kuchennych z filtrem cyklonowym  
Atest PZH

Tagi:,

O Nas

AirIDEA Polska Sp. z o.o. jest przedstawicielem chorwackiej spółki Klimaoprema d.d. - wiodącego producenta urządzeń do systemów klimatyzacji, wentylacji i pomieszczeń czystych.

Regulamin Sprzedaży

Gdzie jesteśmy

AirIDEA POLSKA SP. Z O.O.
Warszawska 44
06-100 Pułtusk

Kontakty handlowe

tel. 500 391 600
tel. 23 692 07 47
Email: biuro@airidea.pl

Serwis

tel. 602 748 538
Email: serwis@airidea.pl