Systemy dezynfekcji powietrza

W znajdującym się we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych powietrzu znaleźć można niezwykle dużo różnych cząsteczek i elementów. Do najbardziej niebezpiecznych dla zdrowia ludzi, zaliczyć trzeba wszelkie mikroorganizmy, takie jak bakterie, wirusy, czy też grzyby. Nie można zapominać również o wszelkiego rodzaju alergenach. Z pewnością można zapobiec ich rozwojowi i zaleganiu poprzez częste wietrzenie pomieszczeń lub zastosowanie nowoczesnych systemów wentylacji mechanicznej. W obecnych jednak czasach, wobec rosnącej świadomości społeczeństwa w przedmiocie chociażby szkodliwości smogu, coraz szersze zastosowanie znajdują systemy dezynfekcji powietrza. Nie bez znaczenia dla wzrostu zainteresowania zagadnieniem oczyszczania powietrza jest trwająca pandemia koronawirusa. Na nowo rozgrzała ona wszelkie dyskusje o zasadności dezynfekcji powietrza.

Przenośne oczyszczacze powietrza

W pierwszej kolejności zasadnym jest wskazanie, iż obecnie niezwykle popularne są przenośne oczyszczacze powietrza. Ich ceny wahają się w granicach od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Generalnie oczyszczacze różnią się ze względu na powierzchnię, którą są w stanie skutecznie i efektywnie wentylować. Ponadto wyróżnia się dwa główne rodzaje filtracji powietrza: mechaniczną oraz elektrostatyczno-fotokatalityczną. Pierwszy system opiera się na zastosowaniu wysokiej klasy filtru HEPA oraz węgla aktywnego. W tym przypadku, oczyszczanie powietrza odbywa się metodą przesiewową. Powietrze przelatuje przez wskazane filtry, które zbierają wszelkie – nawet najdrobniejsze – zanieczyszczenia. W przypadku drugiego z wymienionych systemów, powietrze jest oczyszczane za pomocą zachodzących w filtrach reakcji chemicznych. Przenośne oczyszczacze znajdą zastosowanie w pomieszczeniach mieszkalnych usytuowanych zarówno w domach jednorodzinnych, jak i blokach etc. W przypadku zakupu porządnego urządzenia, może być ono w stanie skutecznie zlikwidować wszelkie zanieczyszczenia z powietrza. Nawet w pomieszczeniach lub lokalach o wielkości blisko stu metrów kwadratowych!

Nawiewniki ekskluzywne gipsowe Klimaoprema PolskaSystemy dezynfekcji powietrza dla budynków publicznych

Co do zasady, w budynkach użyteczności publicznej, systemy dezynfekcji powietrza dla osiągnięcia zakładanego poziomu skuteczności, musi być najzwyczajniej w świecie większy i mocniejszy. Trudno sobie wyobrazić urządzenie przenośne, które byłoby w stanie efektywnie usuwać zanieczyszczenia na przykład z dużego sklepu umiejscowionego w galerii handlowej lub szpitalnego pomieszczenia dla chorych. W związku z tym, warto przedstawić system dezynfekcji UV-SCU, który umożliwia oczyszczanie powietrza w kanałach wentylacyjnych. Z powietrza usuwamy wszelkie zanieczyszczenia przy użyciu odpowiednich dawek światła ultrafioletowego. Takowy system pozwala na eliminację mikroorganizmów i innych niepożądanych składników powietrza bez wykorzystania szkodliwych związków chemicznych. Co niezwykle istotne, system UV-SCU może zostać zamontowany również w ramach istniejącej instalacji wentylacyjnej. Bez konieczności dokonywania jej przebudowy i renowacji. Rozwiązanie to doskonale sprawdzi się w budynkach użyteczności publicznej, w których często przebywają ludzie. Przykładowo wyliczyć można szpitale, szkoły, sklepy, galerie handlowe, muzea, a także inne budynki. W szczególności powyżej opisany system zda egzamin w lokalach gastronomicznych, w których niezwykle istotna jest czystość powietrza i skuteczna wentylacja pomieszczeń, w których przygotowywane są posiłki.

 

Nawiewniki ekskluzywne gipsowe Klimaoprema Polska

Reasumując, z pewnością warto przypomnieć, iż generalnie oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych z pewnością wywiera pozytywny wpływ na zdrowie i ogólne samopoczucie. Co oczywiste, w dobie zwiększającej się świadomości społeczeństwa w przedmiocie szkodliwości smogu i innych drobnoustrojów, systemy dezynfekcji powietrza będą coraz chętniej montowane również w budynkach użyteczności publicznej. Z tego względu niezwykle gorąco zachęcamy do kontaktu z pracownikami firmy Klimaoprema. Firma od wielu lat dostarcza nowe technologie w zakresie wentylacji i oczyszczania powietrza. Nasi przedstawiciele z pewnością pomogą znaleźć skuteczne i niezawodne rozwiązania dla wszelkich – nawet najbardziej wymagających inwestycji.

 

Tagi:, , , , ,

O Nas

AirIDEA Polska Sp. z o.o. jest przedstawicielem chorwackiej spółki Klimaoprema d.d. - wiodącego producenta urządzeń do systemów klimatyzacji, wentylacji i pomieszczeń czystych.

Regulamin Sprzedaży

Gdzie jesteśmy

AirIDEA POLSKA SP. Z O.O.
Warszawska 44
06-100 Pułtusk

Kontakty handlowe

tel. 500 391 600
tel. 23 692 07 47
Email: biuro@airidea.pl

Serwis

tel. 602 748 538
Email: serwis@airidea.pl