Systemy wentylacyjne – znaczenie prawidłowej i skutecznej wentylacji

Systemy wentylacyjne i ich rola w codziennym funkcjonowaniu. Wentylacją nazywamy przepływ powietrza pomiędzy wnętrzem budynku a przestrzenią zewnętrzną. Jej celem jest doprowadzenie do pomieszczenia świeżego powietrza z zewnątrz. Prawidłowe zaplanowanie i wykonanie systemu cyrkulacji jest niezwykle istotne. Wszelkie błędy w tym zakresie uwidocznią się dopiero w trakcie użytkowania.

Z kolei ich likwidacja, z pewnością wiązać się będzie z dużymi nakładami finansowymi. Elementy instalacji zazwyczaj zostają ukryte w ścianach i przestrzeniach pomiędzy kondygnacjami. Znacząco utrudnia to ich modyfikację lub wymianę. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnego podmiotu, zawodowo zajmującego się projektowaniem i realizacją projektów systemów wentylacji. KlimaOprema pomoże Państwu dobrać odpowiednie podzespoły i parametry, które razem będą skutecznie wentylować powietrze w pomieszczeniach.

  Jakie są konsekwencje wadliwie działającego systemu cyrkulacyjnego?

Przede wszystkim brak skutecznej i prawidłowej wentylacji pomieszczeń przejawia się we wszechobecnej wilgoci. W konsekwencji może doprowadzić to do rozwoju grzybów lub pleśni, które są niezwykle szkodliwe dla zdrowia. Ponadto, trzeba mieć na uwadze, że w wyniku oddychania człowiek pobiera tlen i pozbywa się dwutlenku węgla z organizmu. Niedziałający system wentylacji w praktyce powoduje, iż tlenu zaczyna brakować, ponieważ jest on sukcesywnie wykorzystywany przez osoby znajdujące się w danym pomieszczeniu. Co za tym idzie, powstaje nadmiar dwutlenku węgla, który w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do śmierci. Ponadto, trzeba pamiętać, iż przebywanie w pomieszczeniu, w którym brak jest świeżego powietrza, może prowadzić do bólów głowy, nudności, a nawet wymiotów.  Poza tym, powoduje to ogólnie złe samopoczucie. Powyższe potwierdza praktyka… Zdecydowanie każdy może stwierdzić, że sen w pomieszczeniu przewietrzonym, z dużą ilością i stałym napływem świeżego powietrza, jest o wiele przyjemniejszy. Ponadto, człowiek budzi się wypoczęty i naładowany pozytywną energią.

Oczyszczanie powietrza

Poza wymienionymi powyżej skutkami niedziałającej w sposób prawidłowy wentylacji, trzeba pamiętać również o wszelkich innych czynnikach. Takich, które stale znajdują się w powietrzu i powinny być wydalane z pomieszczeń na zewnątrz. Należą do nich np. roztocza, wirusy i bakterie, czy też substancje chemiczne, wydzielane przez materiały budowlane. Niewątpliwie, w powietrzu gromadzą się również najróżniejsze alergeny. Ich skuteczne usuwanie jest szczególnie istotne z perspektywy alergików. Nie można zapominać o aspekcie estetycznym. Pleśń i grzyby, rozwijające się dzięki zalegającej wilgoci, osadzają się na ścianach i powodują trudne do usunięcia zabrudzenia. Ponadto, wywołują nieprzyjemne zapachy. Podsumowując, dzięki skutecznej wentylacji można w stu procentach wyeliminować ryzyko powstania pleśni i grzybów.  Ponadto, można na bieżąco oczyszczać powietrze z chorobotwórczych czynników, takich jak wirusy i bakterie.

Rodzaje wentylacji obiektowej

Systemy wentylacyjne mogą być wyposażone w najróżniejsze podzespoły. Klient ma wybór spośród wielu różnych rodzajów m.in. nawiewników, w tym nawiewniki szczelinowe, kratki wentylacyjne, czy też inne elementy instalacji. Trzeba jednak pamiętać, aby wybierać wyłącznie produkty najwyższej jakości, potwierdzonej stosownymi certyfikatami materiałowymi, jak produkty KlimaOprema. Wybór tańszych zamienników, które szybciej się psują, może powodować liczne komplikacje i zaburzać działanie systemu. W konsekwencji wentylacja nie będzie działała w sposób prawidłowy. W ofercie naszej firmy znajdują się najróżniejsze produkty –każdy znajdzie coś dla siebie, uwzględniając estetykę oraz pomysł na aranżację danego pomieszczenia.


Nawiewniki gipsowe do wentylacji powietrza wewnątrz pomieszczeńNawiewniki ekskluzywne gipsowe Klimaoprema Polska

Jednocześnie poza produktami przewidzianymi jako systemy wentylacyjne typowo domowe, w naszej ofercie znajdą Państwo również elementy instalacji. Mogą one być stosowane w szczególnych warunkach, jak np. w restauracjach, szpitalach, basenach i innych obiektach użyteczności publicznej. Fakt, że dostarczamy produkty takim podmiotom, sam przez siebie świadczy o pełnym profesjonalizmie i podążaniu za aktualnymi trendami i wymogami.


Gorąco zachęcamy do kontaktu! Nasz zespół, składający się z najlepszych inżynierów i specjalistów, z pewnością pomoże dobrać odpowiednie elementy do każdego systemu wentylacji – zarówno domowej, jak i stosowanej w innych budynkach.

Tagi:, , , ,

O Nas

AirIDEA Polska Sp. z o.o. jest przedstawicielem chorwackiej spółki Klimaoprema d.d. - wiodącego producenta urządzeń do systemów klimatyzacji, wentylacji i pomieszczeń czystych.

Regulamin Sprzedaży

Gdzie jesteśmy

AirIDEA POLSKA SP. Z O.O.
Warszawska 44
06-100 Pułtusk

Kontakty handlowe

tel. 500 391 600
tel. 23 692 07 47
Email: biuro@airidea.pl

Serwis

tel. 602 748 538
Email: serwis@airidea.pl