Cechy nawiewnika szczelinowego
czytania < 1 minuta

Cechy nawiewnika szczelinowego

Nawiewniki szczelinowe SZ charakteryzuje idealny opływowy kształt kierownic. W efekcie gwarantuje to bardzo niską stratę ciśnienia, zarówno podczas grzania jak i chłodzenia. Specjalna konstrukcja, jaką posiada nawiewnik szczelinowy, pozwala na sztywne osadzenie boku skrzynki rozprężnej i jej potrójne uszczelnienie. 

Nawiewnik szczelinowy wyposażony jest w zaokrąglone wewnętrzne krawędzie od strony napływu powietrza. Dzięki temu nawiewniki pracują niezwykle cicho. Kierownice powietrza posiadają drobne nacięcia, co pozwala na manualną zmianę kierunku strumienia powietrza w żądaną stronę. 

Nawiewniki szczelinowe mogą także być wyposażone w mikrosiłowniki, które skierują automatycznie strumień powietrza poziomo (chłodzenie) lub pionowo (grzanie). Zarówno nawiewnik, jak i kierownica mogą być wykonane z aluminium anodowanego lub pomalowane w dowolnym kolorze RAL. 

Systemy wentylacyjne i instalacje wentylacyjne wykorzystujące nawiewniki szczelinowe charakteryzują się dużą wygodą. Rozwiązanie to pozwala użytkownikowi na oddzielną regulację każdej szczeliny. W efekcie umożliwia to łatwą zmianę kierunku nawiewanego powietrza.