NAWIEWNIK WYPOROWY TAD-F
czytania < 1 minuta

NAWIEWNIK WYPOROWY TAD-F

Nawiewnik wyporowy to nawiewnik służący do wentylacji pomieszczeń, która działa na zasadzie wyporu powietrza. Jest umieszczony na ścianie lub suficie i składa się z otworów wlotowych, kanału powietrznego oraz otworów wylotowych. Wlot powietrza znajduje się zazwyczaj poza pomieszczeniem, a wylot wewnątrz. Pod wpływem różnicy ciśnień, powietrze jest wciągane do wnętrza kanału i wypychane przez otwory wylotowe do pomieszczenia. Nawiewniki wyporowe pozwalają na efektywną wymianę powietrza bez powodowania skojarzonego spadku temperatury lub hałasu. 

  • Sposób działania 

Nawiewniki kuchenne TAD F charakteryzują się nawiewem laminarnym i służą do powolnego nawiewania powietrza do strefy pomieszczenia, w której przebywają ludzie. Wewnątrz urządzenia umieszczone są deflektory, dzięki którym możliwe jest równomierne rozprowadzanie powietrza po całej powierzchni płyty czołowej nawiewnika. Występują w dwóch długościach 1200 i 1800. 

Temperatura powietrza nawiewanego powinna wynosić maksymalnie do 6 stopni mniej niż temperatura panująca w pomieszczeniu. 

Nawiewniki wyporowe TAD F wykonane są z wysokiej jakości blachy stalowej i malowane proszkowo na kolor RAL9010.  Na specjalne życzenie klienta, nawiewnik kuchenny TAD F może zostać pomalowany na inny kolor RAL. 

  • Nawiewniki wyporowe TAD F – instalacja

Produkt przeznaczony jest do montażu na suficie, w pomieszczeniach komercyjnych i kuchennych. W celu zainstalowania go na stropie, należy użyć prętów gwintowanych lub taśmy perforowanej.